Pytania i komentarze

Zadaj pytanie

Anna Frankiewicz

Witam. Moja 3 letnia córka choruje na padaczkę. Od 1,5 roku próbujemy dobrać odpowiednie leczenie. Obecnie przyjmujemy Tegretol CR 200 . Moje pytanie czy można go łączyć z Lamitrin S?

Małgorzata Żytkiewicz

Witam,
Szanowni Państwo czy oprócz padaczki specjalizujecie się w leczeniu tików?
Syn 7 lat, badania eeg (4 i we śnie i w czuwaniu) zawsze nieprawidłowe, jeden lekarz orzekł padaczkę z ciągłymi wyładowaniami podczas snu, drugi padaczkę wykluczył (brak drżenia i utraty świadomości) i stwierdził przewlekly zespół tików i zaburzenia neurorozwojowe, syn bierze dapakine 350g od 7 m-cy jedynie co obserwujemy to zwiększona ilość tików i nadpobudliwość.
Próbuję zdiagnozować syna od 5 lat, stąd moje pytanie o leczenie tików.
Pozdrawiam serdecznie, Gosia

Jacek j

Witam. Choruje na padaczke lekooporna, dziś usłyszałem, że dieta bez glutenowa pomaga w zmniejszeniu a zarazem w wyeliminowaniu napadów. Czy to prawda? Pzdr

Anna Maria Lewandowska

Jeszcze chcialam dodac,ze eeg wychodzilo mi zawsze zle,a jakieś.pare miesiecy temu wyszlo mi dobrze,a tu dalej ataki.nie wiem co mam juz robić???

Anna Maria Lewandowska

Witam.choruje na epi od 12 lat,dostaje lek lamitrin 200 mg.rano i 200 wieczorem.cieszylam sie ze nie mam ataków,ale niestety ataki wróciły,lekarz mi dopisał vetira 250mg.rano i 250 mg.wieczorem.Byłam u lekarza po miesiacu i mówiłam ze mam omdlenia 2-3 razy w miesiącu,sekundowe utraty swiadomosci,i to przewaznie mam po ok.15 dniu miesiaczki.lekarz powiedział że te zawroty utraty swiadomosci to nie jest zwiazane z padaczka.w ciąży nie jestem,.dostalam lek na zawroty głowy Polvertic 16mg.i zero zmiany i co dalej robic?

Agnieszka Kamińska

Witam Panie Doktorze, od niespełna roku mam zdiagnozowaną padaczkę (mam 38 lat), miałam 4 napady z czego trzy rano, jeden po południu najdłuższa przerwa m. napadami pół roku, najkrótsza dwa i pół miesiąca ). Biore lewetiracetam 2x750g; badania : rezonans magnetyczny bez kontrastu , 2x tomograf- prawidłowe ;EEG zapisy prawidłowe oprócz ostatniego (jakieś niewielkie zmiany); po deprywacji snu pierwszy zapis z lekkimi zmianami drugi prawidłowy; mam oprócz tego problemy z podwyższona polaktyną(tarczyca w normie) (chociaż lekarze mówią że hormony nie mogą powodować padaczki, wyczytałam też ze leki p.padaczkowe mogą powodować zwiększenie prolaktyny). Ostatnio zastanawiam się nad zrobieniem badania SPECT – chciałabym odnaleźć jakąś nieprawidłowość albo coś co wywołuje u mnie napady padaczkowe- czy to badanie daje większą szansę na wykrycie ogniska ? Czy warto je zrobić czy nie ma to większego sensu?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Marek Nos

Witam, czy jest różny sprzęt EEG? Czy ma znaczenie u kogo robi się badanie EEG i kto sporządza opis tego badania? Pomijam oczywiste przypadki, kiedy ktoś nie ma żadnych kwalifikacji i urządzenia są zepsute.

Marek Nos

Witam,
czy do leczenia padaczki stosowane są leki takie jak Metypred?
Pozdrawiam

Waldek

Witam, mam pytanie o Pana spostrzeżenia, obserwacje dotyczące spadków sodu u pacjentów leczonych Trileptalem lub Tegretolem CR, czy prawdą jest że Trileptal powoduje, w przypadku osób podatnych na ten skutek uboczny (ok. 2,4 % pacjentów), większe spadku sodu niż Tegretol CR ? U mojego syna z tego tytułu wycofywany jest Trileptal, a wprowadzany Tegretol CR, Dziecko 16 lat ma regularne zjazdy sodu do wartości 127-128 (norma dolna 135) co zwiększa częstość występowania ataków padaczkowych, dziękuję za cenne uwagi (dziecko leczone w Warszawie zaznaczam)

Agnieszka Klucznik

Witam, moja córka, 10 lat od ponad roku choruje na padaczkę. Od marca zeszłego roku nie miała napadu. Obecnie bierze leki Vetira 750 – 0 – 750 i petinimid 250 – 0 – 500. Martwię się ponieważ od ponad dwóch miesięcy walczymy z suchym, szczekającym kaszlem a dzisiaj lekarz podał jej clemastinum w zastrzyku. Bardzo proszę o informację czy ten lek może wejść w interakcję z lakami przeciwpadaczkowymi i czy podanie tego była dla mojej córki bezpieczne?
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam